Skip Navigation Links

Formand
Fanni Engelbrecht
Præsentation

Ansvarsområde: Hjemmeside, PR/Media & Nyhedsbreve

E-Mail: info@copenhagencheer.dk

Tlf:  +45 31412137
Se hele beskrivelsen
Kasserer
Anne Angelsø
Præsentation

Ansvarsområde: Arrangementer & Økonomi

E-mail: kasserer@copenhagencheer.dk

Tlf: +45 20335031

Anne er mor til Michelle Angelsø, tidligere udøver på CC Illusion. 
Se hele beskrivelsen
Bestyrelsesmedlem
Caroline Bisholm
Præsentation
Tlf: +45 21616152
E-Mail: caroline@copenhagencheer.dk
Se hele beskrivelsen
Cecilie Almegaard
Præsentation
 
Ansvarsområde: Hold- & instruktør ansvarlig

E-Mail: cecilie@copenhagencheer.dk

Tlf: +45 27135174
 
Se hele beskrivelsen
Gerardo Alexander Redondo Mora
Præsentation
Tlf: +45 24632810
E-Mail: gerardo.redondomora@gmail.com
Gerardo er klubbens udenlandske træner fra Costa Rica. Han er 26 år gammel og har selv dyrket cheerleading i 8 år og er derfor erfaren i både tumbling og stunts. Dette er hans 2. sæson hos CC og han glæder sig hver dag til at undervise 5 af klubbens cheer hold + alle klubbens springhold.
Se hele beskrivelsen
Karoline Garder
Præsentation
 
Ansvarsområde: Social Media & PR
 
E-Mail: karoline@copenhagencheer.dk
 
Tlf: +45 42955959
 
Karoline Garder er udøver på CC Illusion 
Se hele beskrivelsen
Line Nadelmann
Præsentation
Mail: line@copenhagencheer.dk
Tlf: 26750451 
Se hele beskrivelsen
Lea Leth Dinitzen
Præsentation

 Ansvarsområde:

E-Mail: lea@copenhagencheer.dk

Tlf: +45 60888748

Se hele beskrivelsen
Læs flere nyheder

Du finder os her

Copenhagen Cheerleaders     Gentofte     info@copenhagencheer.dk     Telefon: 31 41 21 37     CVR nr.: 33819404

Træningssted

Alle hold træner fast på skovgårdsskolen     Skovgårdsvej 56     2900 Hellerup

Facebook

facebook.com/CopenhagenCheerleaders